Celý týden byl prosluněný, tudíž nabídl aktivitu, na kterou se děti moc těšily. Děti měly za úkol nasbírat pampelišky na pampeliškový med. Aktivita je moc bavila, spolupracovaly spolu a košíčky se plnily a plnily zlatavými kvítky. Paní učitelka med uvařila a děti si samy med namazaly na rohlík. Během dalších dnů si medem osladíme čaj, a když budou mít děti chuť na sladké, med je nejlepší volba.
Maminky měly 10. května svátek. Děti si zahrály na pošťáka a vhodily maminkám pozvánku na besídku, která se bude konat 13. května 2026, do schránky. Už se nemohou dočkat, až maminkám vykouzlí úsměv na tváři a potěší je svým vystoupením.